Organizasyonlar ve Fuarlar


Basın Bültenleri


E-Bülten Üyeliği


Haberler


Köşe Yazıları


Takvim

Postit


DÖVİZ KURLARI
  ALIŞ SATIŞ
USD 5.8915 5.9021
EUR 6.5012 6.5129
Döviz kurları tcmb.gov.tr sitesinden alıntıdır.
TAKVİM
Ekim
16
2019


BASIN ODASI > HABERLER


İpek Yolu PERDER Kuruldu

Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman Kahramanmaraş ve Kilis illerindeki yerel marketler bir çatı altında hareket etme kararı aldı. Türkiye Perakendeciler Federasyonu'na bağlı olarak faaliyet gösterecek, merkezi Gaziantep'te bulunan İpek Yolu Perakendeciler Derneği (PERDER); 27 şirket üyesi ve 116 perakende satış noktası ile çalışmalarını sürdürecek.

‘Güçlerimizi birleştirip daha güzel ve kaliteli hizmetler yapacağız’

Dernek ile ilgili açıklamalarda bulunan İpek Yolu Perakendeciler Derneği Başkanı Vedat Cergibozan, tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan kentlerin bir araya gelmesi ile oluştuğu için derneğe bu ismi verdiklerini belirtti. Cergibozan, "Dernekleşme adına bir eksiklik yaşıyorduk. Şimdi bu eksikliği gidermiş olduk. Bundan sonra güçlerimizi birleştirip daha güzel ve kaliteli hizmetler sunacağız. Sorunlarımızı masaya yatırıp, çözüm yollarını araştıracağız" diye konuştu.

Yerel zincirlerin önemine değinen Cergibozan “Yerel marketler kazandıklarıyla yine kentine ve ülkesine yatırım yapıyor. Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis illerindeki yerel marketleri kucaklayacak ve bu çetin rekabet ortamında daha güçlü olmaları için çalışacağız” dedi.
01.03.2012